DZIAŁALNOŚĆ

Kontakt

AKY IDEA MAKER

BIURO: ul. Żurawia 32/34 lok. 47

1 piętro 00-515 Warszawa

wejście obok restauracji Bobby Burger, na przeciwko Sądu Rejonowego

Siedziba - adres do doręczeń:

ul. Bertolta Brechta 9/83

03- 472 Warszawa


Tel: 0048 504 318 417
E-mail: info@akyideamaker.com

 

Amit Kumar Yadav

Tel. 00 48 504 318 417

(numer dostępny w Whatsapp / Viber)

E-mail: amit3brs@gmail.com

Skype: amityadav1

 

Personel: 0048 794 1234 97

           

   

O PRODUKCIE


CZAS NA ZMIANY?

Proszek do prania, płyn do podłóg, płyn do mebli, mleczko do czyszczenia, szampon i wiele innych detergentów. Wszystko to wypełnia nasze szafki, marnując nie tylko miejsce, ale i pieniądze w domowym budżecie. A gdyby tak wszystkie te środki zastąpić jednym, oszczędzając pieniądze i robiąc coś dobrego dla świata?

Orzech piorący Sapindus Mukorossi jest wspaniałą alternatywą dla chemii stosowanej w naszych domach. Coraz więcej z nas decyduje się na stosowanie starych, ale skutecznych metod na zachowanie czystości, które równocześnie są przyjazne środowisku.

OWOCE DRZEWA SAPINDUS MUKOROSSI

Sapindus Mukorossi (orzechowiec myjący, mydłowiec), znany również pod nazwą Reetha (język hindi), rośnie w Indiach i Nepalu na wysokich, kilkunastometrowych drzewach, które owocują co roku do 90 lat. Od wieków orzechy te są tam wykorzystywane jako środek piorący. Łupiny orzechów zawierają saponinę, czyli naturalne mydło. Ma ono działanie oczyszczające, odtłuszczające, bakterio i grzybobójcze oraz jest całkowicie biologicznie rozkładalne. Zanim orzechy będą nadawać się do sprzedaży są rozłupywane, pozbawiane środka, a następnie suszone aż do uzyskania ciemnego koloru. Same orzechy mają dość intensywny zapach, jednakże po zetknięciu z wodą ulega on neutralizacji, a pranie jest całkowicie bezzapachowe. Łupiny tracą swoje właściwości piorące, gdy saponina zostanie z nich wypłukana. Fakt ten objawia się wyblaknięciem łupin, które stają się matowe, lepkie i miękkie. Skorupki orzechów po użyciu można wyrzucić na kompost. Wodę po praniu można użyć np. do podlania kwiatów w domu czy ogrodzie.

EKONOMICZNOŚĆ

Stosowanie orzechów piorących jest bardzo ekonomiczne. Orzechów można używać kilkakrotnie, ponieważ w przypadku prania w temperaturze do 60 stopni nie wypłukują się wszystkie saponiny, więc orzechy nie tracą swoich właściwości. Można w nich prać w pełnym zakresie temperatur (30 - 90 stopni). Na jedno pranie wystarczy 5-6 połówek orzecha, a porcję taką można wykorzystać średnio 3 razy. Oznacza to, że przy 2-3 praniach tygodniowo, kilogram orzechów wystarcza na rok stosowania. Pranie w orzechach pozwala zaoszczędzić również na płynie do płukania, ponieważ wyprane rzeczy są już wystarczająco miękkie i miłe w dotyku. Orzechy nie pozostawiają po sobie zapachu, ale do prania można dodać kilka kropli olejku eterycznego.

ZASTOSOWANIE

Orzechy piorące można stosować jako:

• środek piorący do prania w pralce
• środek piorący do prania ręcznego
• naturalny środek czyszczący uniwersalnego zastosowania
• preparat czyszczący w zmywarkach do naczyń
• szampon do mycia włosów i ciała (usuwa łupież)
• płyn do kąpieli

• specyfik do czyszczenia biżuterii
• środek do pielęgnacji zwierząt

• płyn do mycia okien, podłóg, mebli

• środek do mycia samochodu

• środek do mycia warzyw i owoców

• naturalny pestycyd (niszczy insekty i mszyce).

WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

Orzechy Sapindus mukorossi znajdują się na liście ajurwedyjskich ziół i minerałów. Używa się ich do leczenia egzemy, łuszczycy i piegów. Orzechy piorące mają delikatne działanie insektobójcze i są tradycyjnie używane do leczenia wszawicy.

Orzechy piorące są antyalergiczne i dzięki temu szczególnie dobre dla skóry niemowlaków i dzieci, osób z chorobami (np. łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry). Są dobrym rozwiązaniem dla osób z wrażliwą skórą, gdyż nie wywołują podrażnień. Wolne od chemikaliów świetnie nadają się do prania dziecięcych ubrań.

Regularne mycie skóry orzechami piorącymi może także zapobiegać wielu chorobom skórnym. Chemikalia i detergenty ze sztucznych środków czyszczących i piorących są absorbowane przez skórę. Dostają się do krwiobiegu i mogą stać się przyczyną alergii. Orzechy piorące są w 100% naturalne i pozwalają tego uniknąć, chroniąc przy tym organizm.

Wywar z łupinek orzechów ma również bardzo pozytywne oddziaływanie na bóle stawów. Saponiny mają również właściwości antystresowe, a w ajurwedzie są stosowane w dziesiątkach mieszanek ziołowych chroniących i oczyszczających organy wewnętrzne człowieka.

MNÓSTWO ZALET

Podsumowanie korzyści stosowania orzechów piorących:

- przyjazność dla środowiska

- ekonomiczność

- uniwersalność zastosowań

- nie niszczą tkanin i kolorów

- są antyalergiczne i bezzapachowe

Nasze orzechy są bardzo dobrej jakości i zawierają dużą ilość saponiny. Pochodzą z lokalnej, rodzinnej uprawy, do której nie są stosowane żadne środki chemiczne.


Copyright 2024 AKY IDEA MAKER - © Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona stworzona przy pomocy: www.tania-strona.pl